Baz Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi És Természetvédelmi Főosztály

Magyar U17 Es Labdarúgó Válogatott

bake-my-day-böszörményi-út

Nagyon jól kezdett a magyar futballválogatott a brazíliai U17-es világbajnokságon Nigéria ellen, de hiába vezetett sokáig 2-1-re, a végén 4-2-es vereséget szenvedett. A válogatott remekül rajtolt, már a 3. percben 1-0-ra vezetett. A bal oldalról az üresen hagyott Komáromi György kapott remek beívelést, könnyedén hálóba terelte közelről a labdát. Nigéria a 20. percben 11-esből egyenlített, miután Orosz Donát védőmunkáját ítélték szabálytalannak. A büntetőt Samson Tijani vágta be a bal alsó sarokba. A góltól nem hagyta lendületbe jönni Nigériát Preisinger Sándor válogatottja, a 28. percben már újra a magyaroknál volt az előny. Major Sámuel ügyesen használta ki az egymásra váró védők bizonytalanságát, lecsapott az 16-osnál keresztbe gurított labdára, és egyből a kapuba is lőtt. A második félidőben jobbára Nigéria irányította, folyamatosan nyomás alatt tartották a magyarokat, még ha ez jó darabig nem is mutatkozott meg komoly helyzetekben, mert elég jó volt a védelem. A játék mindkét oldalon elég ritmustalanná vált, nem sok kidolgozott akciót mutattak be a csapatok.

U17-es vb: megvan a magyar bő keret a brazíliai tornára! - NSO

• ORIGO CÍMKÉK - U17-es labdarúgó-válogatott
  • Ossz karlovy vary definition
  • GySzSZc Krúdy - Hírek
  • Portugáliával kezd az U17-es labdarúgó-válogatott - Blikk
  • Továbbjutott az U17-es labdarúgó-válogatott a hazai selejtezőtornáról | Magyar Idők

A világbajnokság november 17-ig tart. Magyar korosztályos válogatott második alakalommal jutott ki U17-es világbajnokságra. Az 1985-ös, kínai tornán meghívásra szerepelt a magyar csapat. Az első meccsen Mexikóval 0-0-t játszottak, majd Brazíliát 1-0-ra, míg Katart 3-0-ra győzték le, és első helyen jutottak tovább a csoportból. A negyeddöntőben a végső győztes Nigériától 3-1-re kaptak ki. Annak a csapatnak tagja volt Tarlósi István kapus, Horváth Csaba és Limperger Zsolt is, a szövetségi edző Bicskei Bertalan volt. A mostani lesz a negyedik alkalom, hogy magyar korosztályos válogatott világbajnokságon szerepel. A legjobb eredményt éppen tíz évvel ezelőtt, a 2009-es egyiptomi U20-as világbajnokságon érte a magyar válogatott. Egervári Sándor csapata a bronzmeccsen Costa-Ricát büntetőrúgások után győzte le, és lett harmadik a világbajnokságon. Annak a csapatnak tagja volt Gulácsi Péter, Koman Vladimir és Németh Krisztián is. 2015-ben is szerepelt a magyar ifi válogatott az U20-as vb-n. Az Új-Zélandon rendezett tornán a későbbi világbajnok, a szerb válogatott a nyolcaddöntőben, hosszabbítás után 2-1-re győzte le a magyar csapatot.

Velük kapcsolatban a legnagyobb kérdés, hogy tényleg 17 éves játékosokkal érkeznek-e meg a vb-re? Valós probléma, a FIFA is küzd ezzel. Amikor kint voltunk az előzetes terepfelmérésen, a vb egyik nagykövete, Juilo Cesar is megemlítette, hogy a brazil U17-es válogatott is bukott már el olyan vb-meccset afrikai csapat ellen, amelyen az ellenfél nem 17 évesekkel állt ki. A FIFA most minden játékostól a csuklóból vett vérmintával tudja ellenőrizni a csapatokat, hogy ezt a csalást kiküszöbölje. Nem véletlen, hogy a FIFA a selejtezők után Guinea csapatát kizárta. A nigériai csapat gyors futballt játszik, egyénileg nagyon jól képzettek, de nekünk a csapatjáték az erősségünk. Ebben a tekintetben kerekedhetünk föléjük. Ausztrália? Szerbes beütéssel rendelkező társaság, sok alacsony játékossal, agresszív focit mutattak be. A horvát, a szerb, vagy a bosnyák válogatotthoz tudnám őket hasonlítani. Ecuadornak annyiban könnyebb a helyzete, hogy a vb-t a dél-amerikai kontinensen rendezik, nem kell akklimatizálódniuk.

U17-es labdarúgó Eb: legyőzte az oroszokat is, így százszázalékos maradt a magyar válogatott - Blikk

A leülő válogatottat a 79. percben büntette meg az ellenfél, egy szögletnél Hegyi kapus rosszul jött ki, nem tudta elütni a labdát, az így üresen maradt kapuba pedig Ibrahim fejelte be. Ezután esély sem volt talpra állni, szinte rögtön a középkezdés után meglett a harmadik nigériai gól. A bal oldalon vitték fel a labdát, majd a másik oldalon érkezett Adeniyi a beadásra, amit elég könnyen a hálóba fejelt a rosszul helyezkedő védő miatt. A kegyelemdöfést aztán a 86. percben adták meg, Tijani egy 25 méterről lőtt szabadrúgásból talált be Hegyi kapujába. A magyar csapat a csoportjában Ausztráliával és Ecuadorral játszik még, előbbivel magyar idő szerint szerdán 0 órakor, utóbbival pénteken 21 órakor találkozik majd. U17-es világbajnokságon utoljára 1985-ben vett részt magyar csapat.

magyar u17 es labdarúgó válogatott 6

Magyarország nem betojt csapattal megy az U17-es focivébére

Illovszky Rudolf 1971 júniusában egy barátságos összecsapáson, amely 0-0-ra végződött. Mindezt csak azért hoztam fel, mert ön lesz a második, aki Brazíliában helyet foglalhat magyar válogatott mérkőzésen a kispadon. Remélem, még nem értem oda. Preisinger Sándor, az U17-es labdarúgó válogatott kapitánya Forrás: Polyak Attila A viccet félretéve, büszkeséggel tölt el, hogy a csapattal kijutottunk erre a világbajnokságra és az is, hogy – bár a labdarúgás őshazája Anglia – Brazíliában mutathatjuk meg, hogy mit tudunk. Izgul? Drukk van bennem egy kicsi. Nem is a meccsek miatt, mert azok adottak, hanem, hogy az eltervezett feladatainkat meg tudjuk oldani. Hogy minden olyan dolog, amire fel lehet készülni, arra jól felkészüljünk. Mik ezek? Az időjárás, az időeltolódás, a hosszú utazás. Ezek mind. Meg a szúnyogok. Az, hogy minél előbb megszokják a környezetet a srácok, hogy gyorsan átálljanak. Naplemente Goianiaban. Itt játszik majd a magyar U17-es labdarúgó-válogatott a világbajnokságon Forrás: Agęncia Estado/Copyright © Agęncia Estado.

2019. május 7. kedd. 15:22 Frissítve: 2019. 18:19 A magyar válogatott a dublini összecsapás első félidejében aktívan futballozott, többször jutott el kapura lövésig és komoly helyzeteket is kialakított. A vezetést Molnár Rajmund szerezte meg a 31. percben. Ezután az izlandiak feljebb tolták a védekezésüket, de a magyar csapat továbbra is kapura veszélyesen játszott. A szünet után gyorsan egyenlítettek az északiak, ettől kissé lábra kaptak, bátrabban mentek előre, és akár újabb gólt is szerezhettek volna. A magyarok ugyanakkor a folytatásban is többször fejezték be lövéssel támadásaikat, kezdeményezők maradtak. A hajrához közeledve három perc különbséggel mindkét kapitány egyszerre hármat cserélt. A két csapat egyformán győzelemre játszott, a mérkőzést eldöntő gólt végül kezezés miatt megítélt büntetőből Németh András szerezte meg a 90. percben. Mivel a csoport másik meccsén később a Portugálok 2-1-re legyőzték Oroszországot, az is biztossá vált, hogy a mieink az utolsó forduló eredményeitől függetlenül csoportelsőként jutnak tovább a negyeddöntőbe.

A magyar U17-es labdarúgó-válogatott 2-0-ra verte Izland együttesét Bükön. Az Európa-bajnoki selejtező elitkörében a magyar együttes egy oroszok elleni vereséggel indított, szombaton pedig a románokkal 0-0-ás döntetlent játszó Izland következett. Az beszámolója szerint a mieink veszélyesebbek voltak az első félidőben, majd a felvonás utolsó percében egy Szécsi-Novothny összjáték után utóbbi öt méterről lőtt a hálóba. Fordulás után az első gólt előkészítő Szécsi Márk 22 méterről bombázott a kapuba, a mieink végül 2-0-ás győzelmet aratott. A románok legyőzték az oroszokat, így az utolsó játéknapon a Magyarország, Románia, Oroszország hármasból kerül majd ki a csoportgyőztes, aki részt vehet májusban a szerbiai Eb-n. A magyar csapat kedden 17 órától Szombathelyen fogadják Románia legjobbjait. Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

A horvátországi U17-es Európa-bajnokságon szereplő magyar korosztályos válogatott kedden a Feröer-szigetek együttese ellen harcolhatja ki a negyeddöntőbe jutást. U17-es válogatottunkra újabb fontos mérkőzés vár a horvátországi korosztályos Európa-bajnokságon: szombaton 16. 00 órakor a skótok ellen lép pályára a zágrábi Lucko-stadionban. A magyar labdarúgó-válogatott szerdán a franciák felett aratott 3-2-es győzelemmel kezdte szereplését a Horvátországban zajló U17-es Európa-bajnokságon. A Szélesi Zoltán vezette U17-es válogatott a jövő szerdán kezdődő Európa-bajnokság előtt utolsó mérkőzését játssza csütörtökön délután. A Szlovákia Kupa második játéknapján a magyar U18-as válogatott 1-0-ás vereséget szenvedett a házigazdáktól.

March 13, 2022, 3:33 am